Teksas uçuş görevlisi seyahat ipuçlarını ve bu yıl yaz uçuşlarını stressiz tutmanın yollarını paylaşıyor

rookiemag

New member
Dallas, Teksas'ta yaşayan bir uçuş görevlisi, ülkenin dört bir yanındaki Amerikalılar için yaz gezileri sırasında en sevdiği seyahat tüyolarını açıklıyor.

29 yaşındaki Bernice Padilla, altı yıldır sektörde olduğunu ve 44 farklı ülkeye seyahat ettiğini söyledi.

Yıllar geçtikçe, tatile gidiş gelişi çok daha kolay hale getirmek için kendi seyahat bilgilerini toplayıp oluşturdu.

UÇAK YOLCULUĞU DAHA İYİ HALE GETİRİLDİ: UÇAK ADALETİNİN 20 KURALLARI SİZE HİÇBİR ŞEKİLDE SÖYLEMEZ (AMA SÖYLEMELİ)

SWNS'nin bildirdiği gibi, “Mayıs ve Eylül ayları, ABD'de yazın en yoğun olduğu dönemden önce ve sonra oldukları için seyahat etmek için harika aylardır” dedi.

Aynı zamanda yapılacaklar listesinde bir seyahat sosyal medya hesabı da bulunan dünya gezgini, yoğun yaz aylarından önce ve sonra seyahat taleplerinin düşük olması nedeniyle Mayıs veya Eylül gibi “omuz” mevsimlerinde seyahat rezervasyonu yaptırmayı şiddetle tavsiye ettiğini söyledi.Dallaslı Bernice Padilla, altı yılı aşkın süredir uçuş görevlisi olarak çalışıyor ve 44 ülkeye seyahat ettiğini söylüyor. İpuçları arasında şunlar yer alıyor: Seyahat taleplerinin daha düşük olduğu Mayıs ve Eylül aylarını kaçamaklar için değerlendirin. (SWNS)


Hava aynı kalırken daha az kalabalık ve “daha uygun fiyatlar” olma eğilimindedir.

“Her ülkenin kendine özgü omuz sezonu vardır” dedi ve “bu yüzden rezervasyon yapmadan önce biraz araştırma yapmanızı öneririm.”

SWNS'nin raporunda belirttiği gibi, gecikmeleri en iyi şekilde önlemek için Padilla, zamanında kalkış için en iyi şansı elde etmek amacıyla günün ilk uçuşuna rezervasyon yaptırmayı önerdiğini söyledi.

BU SONBAHAR DAHA İYİ, DAHA SORUNSUZ HAVA YOLCULUĞU DENEYİMLERİ İÇİN UÇUŞ GÖREVLİLERİNDEN SIRLAR

“Herhangi bir gecikme olursa, bu domino etkisi olur” dedi.

“Diyelim ki Kaliforniya'da hava koşulları nedeniyle bir gecikme var; o zaman benim oradaki uçağım, o uçuş kalkana kadar kalkamaz.”


Yunanistan'da Padilla


Havayolu görevlisi, seyahat bilgileri arasında, kalkış gecikmelerini önlemek için ilk uçuşun sabah yapılmasını önerdi. (SWNS)


Bu damlama etkisinin öğleden sonra veya akşam uçuşları üzerinde olumsuz bir etkisi olsa da Padilla, sabahın erken saatlerindeki seyahat sürelerinin bu nedenle gecikmediğini söyledi.

Gezginler Avrupa'ya ve ötesine gitmek istiyorsa Padilla, yurt dışında en popüler olmayan yerleri bulmaya çalışmayı önerdi.

UÇAK YOLCULUĞU TARTIŞMASI: UÇAKLARDA KOLTUKLARINI YATAK EDEN YOLCULAR 'KABA' GÖRÜLÜYOR

“Herkes Londra'ya, Roma'ya, Paris'e ve Barselona'ya gitmeyi seviyor. [but] İnsanların gidebileceği ama gözden kaçan birçok harika yer olduğunu düşünüyorum” dedi.

SWNS, Padilla'nın turistlerin fazla olmadığı bir yer olarak tavsiye ettiği Arjantin'e gideceğini söyledi.


Tayland'da Padilla


Tayland'da fotoğraflanan Padilla, yıllar içinde bazı seyahat tüyoları öğrendiğini ve bunlardan birkaçını açıkladığını söyledi. (SWNS)


Paketleme ipuçlarına gelince, Padilla, evde aşırı paketleme sorunu varsa paketleme küplerinin kullanılmasını önerdi.

“Fazla paketlemeyle ilgili hâlâ bir sorunum var ama eskisi kadar fazla paketlememeye çalışıyorum” dedi.

YAŞAM TARZI BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Uçuş görevlisi ayrıca seyahat kolaylığı için yaz aylarında yalnızca el bagajının paketlenmesini önerdi.

Padilla, her zaman bariz görünen ancak yine de hatırlamanın akıllıca olduğu bazı temel bilgileri yanında getirdiğini söyledi: yeniden kullanılabilir bir su şişesi, bir kazak veya battaniye, gerekli formları doldurmak için bir kalem, gürültü önleyici kulaklıklar ve taşınabilir bir şarj cihazı.


Uçuş görevlisi seyahat ediyor


Bir uçuş görevlisi, bu yılın yoğun yaz seyahat sezonu öncesinde en iyi seyahat ipuçlarını paylaştı. (SWNS)


Padilla, dünya seyahatleriyle ilgili sosyal medyada içerik oluşturuyor ve 93.000'den fazla Instagram takipçisi ve 144.000'den fazla TikTok takipçisi var.

FOX HABER UYGULAMASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Haberler Digital daha fazla yorum almak için Padilla'ya ulaştı.

Daha fazla Yaşam Tarzı makalesi için www.Haberler/lifestyle adresini ziyaret edin.Brittany Kasko, Haberler Digital'de yaşam tarzı yapım asistanıdır.